Klub Strefa zaprosił na dzień otwarty [ZDJĘCIA]

0
Dzień otwarty w Klubie dla Młodzieży Strefa
Dzień otwarty w Klubie dla Młodzieży Strefa

Działający przy ul. Żółkiewskiego w Raciborzu Klub dla Młodzieży Strefa zmienia formułę i zachęca do rozwoju.

Co roku na przełomie lata i jesieni Klub dla Młodzieży Strefa w Raciborzu przygotowuje dla mieszkańców festyn prezentujący swoją działalność. Zawsze też dołączają się i inne instytucje, m.in. policja, strażacy, Jednostka Strzelecka i studenci raciborskiej PWSZ. Ogromną atrakcją był tym razem pokaz strażaków z Modzurowa, którzy używając specjalistycznego sprzętu, prawie rozłożyli samochód na części. W tym roku klub połączył siły z sąsiadem – Przedszkolem nr 26. Placówka prezentowała pracę z dziećmi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

- reklama -

13-letni Patryk zna Strefę jak własną kieszeń. Wszędzie go pełno. Chętnie przychodzi na zajęcia, ale też i angażuje się w codzienną pracę. Widać, że czuje się tu jak w domu. – Wszystkim kolegom polecam. Bo tu można wszystko. Potańczyć jak ktoś chce, porysować, pomajsterkować, a nawet coś zjeść i odrobić lekcje – mówi.

Wydarzenie było też dobrą okazją do zaprezentowania nieco zmienionej formuły działalności Strefy. – Wprowadziliśmy zasadę: konkretne zajęcia w konkretne dni. I tak na przykład: we wtorki to zajęcia techniczne i plastyczne, a środy to zajęcia dziennikarskie i modelarskie – opowiada Tomasz Cofała, prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń, które prowadzi klub. Co ważne, wszystkie zajęcia są bezpłatne. Ktoś z gości stwierdził nawet, że Strefa działa jak lokalny dom kultury. – Takie miejsca ludzi integrują – dopowiada Barbara Tysa, nauczycielka zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 26.

Stowarzyszenie oprócz Klubu dla Młodzieży Strefa prowadzi też Placówkę Wsparcia Dziennego. Tu ze wsparcia korzystają młodsze dzieci. – Przychodzą tu od razu po szkole i mądrze spędzają czas. Odrabiają lekcje, korzystają z korepetycji, a wychowawcy organizują im czas wolny – wylicza Justyna Cygan, kierownik placówki.

Placówka Wsparcia Dziennego działa przy Żółkiewskiego 22 od poniedziałku do piątku od godz. 13:00 do 16:00. Z kolei od 16:00 do 19:00 otwarty jest Klub dla Młodzieży Strefa. Przyjść może każdy zainteresowany.

fot. Klub Strefa
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here