Pijany kierowca uciekał przed policją

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego
Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 prom. alkoholu w organizmie.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali pijanego 33-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Wcześniej kierowca volkswagena brał udział w zdarzeniu drogowym. Gdy jego auto wypadło z drogi, pomogli mu świadkowie. Kiedy jednak spostrzegli, że kierowca się zatacza, wezwali policję. Wtedy mężczyzna uciekł. Jadący na to wezwanie policjanci spotkali go po drodze…

15.10, około godziny 23.00 policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w Bukowie. W trakcie dojazdu na miejsce, na ulicy Młodzieżowej zauważyli volkswagena caddy, który według zgłoszenia dyżurnego uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód używając w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący na widok policjantów gwałtownie przyspieszył jadąc w kierunku ulicy Pszowskiej. Uciekając przed stróżami prawa 33-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i nie reagował na wezwania do zatrzymania. Na skrzyżowaniu gwałtownie skręcił w ulicę Paderewskiego udając się w kierunku Pszowa. Dopiero po zrównaniu się radiowozu z uciekającym pojazdem, kierowca zatrzymał się przy jednej z posesji. Mężczyzna swoją ucieczkę tłumaczył brakiem uprawnień do kierowania i stanem nietrzeźwości. Mieszkaniec województwa małopolskiego miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Przyznał, że jadąc docelowo do Raciborza, na skrzyżowaniu dróg w Bukowie wypadł z drogi. Dzięki reakcji świadków, którzy po udzieleniu pomocy kierującemu zauważyli, że jest pijany i powiadomili policję, nie doszło do kolejnego zdarzenia na drodze z udziałem tego nieodpowiedzialnego kierowcy. Niezatrzymanie się do kontroli i jazda w stanie nietrzeźwości może się dla niego skończyć nawet 5-letnim pobytem w więzieniu.

- reklama -

publ.: /EnDe/

źródło: KPP Wodzisław Śląski

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Co za frajer, oby jak najwięcej kontroli, żeby policja mogła takich ludzi wyłapywać jeden za drugim. My mamy w razie czego yanosika, a wyłapie się te pasożyty.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj