Festiwal Perspektyw – uczniowie zachęcają do edukacji w Raciborzu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

festiwal_perspektyw_2018

Raciborscy uczniowie zaprezentowali poszczególne zawody, ale przede wszystkim swoje pasje i zainteresowania, które mogą rozwijać podczas zajęć. Festiwal jest świetną okazją do zachęcenia młodych ludzi z regionu, by podjęli dalszą edukację w Raciborzu.

Ponad 2200 uczniów z powiatu raciborskiego oraz gmin ościennych wzięło udział w Festiwalu Perspektyw, który odbywa się 17 i 18 października br. w Hali Rafako. Podczas dwudniowej imprezy prezentuję się szkoły:
– Zespół Szkół Ekonomicznych
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”
– Liceum Plastyczne

- reklama -

Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Obecni byli również posłanka Izabela Kloc, poseł Czesław Sobierajski, senator Adam Gawęda oraz prezydent Raciborza Mirosław Lenk, wicestarosta raciborski Marek Kurpis, burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla i wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój.

Życzę wam abyście dokonali dobrych wyborów, byście trafili do szkół które dadzą wam dobrą przyszłość – powiedziała wiceminister Marzena Machałek, która była pod ogromnym wrażeniem organizacji imprezy oraz przede wszystkim młodych, uśmiechniętych ludzi którzy z ogromną pasją prezentują to czego się uczą.

Dyrektorzy szkół podkreślali zalety festiwalu, możliwość pokazania tego co robi się w szkołach. Uczniowie prezentowali poszczególne zawody, ale przede wszystkim swoje pasje i zainteresowania, które mogą rozwijać podczas zajęć.

 

oprac./IK/

fot. IK

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here