Kampania na ostatnim zakręcie. Kto ma szansę na wiceprezydenturę?

1

W niedzielę pójdziemy do urn, by zagłosować na kandydatów na urząd prezydenta, burmistrza, wójta, do rady miasta czy powiatu oraz sejmiku województwa śląskiego. O najważniejsze stanowisko w Raciborzu powalczą Mirosław Lenk, Robert Myśliwy, Michał Fita, Ludmiła Nowacka oraz Dariusz Polowy. Wielu raciborzan zastanawia się, kto ma szansę na fotel wiceprezydenta. Sami kandydaci są w tej materii dość tajemniczy.

Jasną deklarację co do wyboru swojego zastępcy złożyła dotychczas wyłącznie Ludmiła Nowacka (KW Łączy nas Racibórz). Postawiła na byłego prezydenta i starostę raciborskiego, Adama Hajduka, który miałby zająć się w mieście szeroką pojętą sferą inwestycyjną. Nowacka nie podała nazwiska drugiego z wiceprezydentów, podkreślając, że „będzie dobrany ściśle według klucza kompetencyjnego i odpowiedzialny za promocję miasta, rozwijanie przedsiębiorczości, projekty i programy zewnętrzne, w tym unijne.”

- reklama -

Wszystkich kart na stół nie wykłada także obecny prezydent, Mirosław Lenk. Przynajmniej nie oficjalnie. Z naszych informacji wynika, że włodarz w przypadku wygranej postawi na stare i sprawdzone zaplecze, ponownie mianując wiceprezydentami Wojciecha Krzyżyka oraz Irenę Żylak.

Nazwisk nie chce podawać Dariusz Polowy. Jego zdaniem, najważniejszy jest program dla Raciborza i to, aby nasze miasto „znów było wielkie”, a nie personalia. W gronie bliskich współpracowników popieranego m.in. przez Prawo i Sprawiedliwość oraz RSS Nasze Miasto kandydata dość często w kontekście wiceprezydentury pojawia się nazwisko Anny Ronin. Przypomnijmy, że wycofała się ona z wyścigu o stanowisko prezydenta i poparła właśnie Polowego. A w polityce nie ma nic za darmo. Drugim wiceprezydentem, co potwierdzają nam dwa źródła z obozu politycznego Polowego, może zostać szef NaM, Dawid Wacławczyk, który dość mocno angażuje się w kampanię wyborczą.

O swoich potencjalnych zastępcach nie chce mówić również Robert Myśliwy (KWW TAK. dla Raciborza). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że spore szanse na wiceprezydenturę ma jego prawa ręka w okresie wyborczej batalii, Bartłomiej Adamski. To prawnik, posiadający doświadczenie menadżerskie w miejskich spółkach, doskonale znający samorządowe realia, a przede wszystkim jeden z pomysłodawców i twórców KWW TAK.

Podobnie jak większość kandydatów, także i Michał Fita nie zamierza zdradzać tożsamości osób, o których myśli w kontekście urzędu wiceprezydenta. Niewykluczone jednak, że – co potwierdza nam osoba z jego komitetu – zastępców poznaliśmy, choć nie wprost, podczas inauguracji kampanii na moście zamkowym. Mowa o radnej miejskiej, Annie Szukalskiej, a także „jedynce” na liście w okręgu II, Marianie Czernerze.

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

 1. Finansowanie kampanii Ludmiły Nowackiej
  Nowacka Ludmiła – 150,00 zł – kpina
  Nowacki Andrzej – mąż – 2.000,00 zł
  Pospiszyl Bogusław – brat – 2000,00 zł
  Iżykowska-Sznura Katarzyna – zaprzyjaźniona ..? – 2000,00 zł
  Kowalski Jerzy (Warszawa – przyjaciel Sławomira Szweda) – 2000,00 zł
  Stolorz-Pospiszyl Sabina (żona brata ?) – 2000,00 zł
  Bożentka Elżbieta- 2000,00 zł (córka ? zatrudnionej w ZSOMS przez Ludmiłę Nowacka, Bożentki Marii?)
  Krużołek Iwona – 2000,00 zł – żona Piotra Krużołka- pracownika ZSOMS
  Sobiech Anna – 2000,00 zł – sekretarka w ZSOMS
  Bałys Rafał – 2000,00 zł – trener w ZSOMS
  Szwed Sławomir – 2000, 00 zł – trener w ZSOMS
  Nowacki Marek – 2000,00 zł – syn
  Kaczorowski Tomasz – ???? – 2000,00 zł
  Bożentka Paweł – 2000,00 zł – syn pani Marii Bożentki..? – zatrudnionej w ZSOMS ???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here