Pijany kierowca z Ukrainy zatrzymany w Raciborzu

0
Policja
Policja

Wśród ujawnionych przez raciborskich policjantów podczas weekendu nietrzeźwych kierowców rekordzistą był obywatel Ukrainy, mający w organizmie ponad pół promila alkoholu.

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 42-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany przez mundurowych z drogówki w godzinach nocnych z soboty na niedzielę na ulicy Podwale podczas kierowania samochodem VW T4. Po przebadaniu mężczyzna w organizmie miał ponad pół promila alkoholu.

- reklama -

W związku z tym policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku. Należy pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie można prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru ani motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apeluje raciborska policja.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here