Wojciech Widłak gościł w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Wojciech Widłak
Wojciech Widłak

Autor „Pana Kuleczki” i „Wesołego Ryjka” spotkał się z czytelnikami w Markowicach i na Ostrogu.

Wojciech Widłak – autor popularnej serii o Panu Kuleczce, długoletni redaktor miesięcznika „Dziecko”, odwiedził wczoraj, 25 października, Racibórz. Rano spotkał się z uczniami szkoły w Markowicach, a w południe odwiedził działający w bibliotece na Ostrogu Klub Rodzica.

- reklama -

W charakterystycznym dla siebie meloniku i w towarzystwie bohaterów swoich książek Wojciech Widłak oczarował raciborskich czytelników – zarówno tych małych, jak i dużych. Autor opowiadał, jak powstają jego książki – głównie o tym, skąd czerpie pomysły i jak wygląda jego współpraca z ilustratorami, dzięki którym bohaterowie książek ożywają. Pisarz przeczytał także jedno ze swoich opowiadań, a następnie zaprosił do udziału w zabawie – dzieci miały za zadanie poruszać maskotkami w odpowiednim momencie w trakcie lektury, a także opowiedzieć historię o wylosowanym z worka przedmiocie np. o korku czy pionku.

W trakcie spotkania w bibliotece na Ostrogu Wojciech Widłak przypomniał obecnym rodzicom i opiekunom o pozytywnych aspektach czytania już od najmłodszych lat. Wykorzystując obecność dzieci, pokazał, jak mali czytelnicy potrafią żywo reagować na książki, kiedy tylko zostaną one dobrze dobrane np. pod względem wieku i upodobań, ale przede wszystkim odpowiednio zaprezentowane – tu ogromną rolę odgrywa to, jak czytana jest lektura i czy posiłkujemy się np. rekwizytami.

Książki Wojciecha Widłaka można wypożyczyć w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Spotkania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here