Policja i ZUS razem przeciwko oszustwom

Policja i ZUS przeciwko oszustom

Przedsięwzięcie miało na celu, propagowanie bezpieczeństwa wśród seniorów. Policjanci jak i pracownicy ZUS udzielali cennych rad osobom starszym, jak min. nie dać się oszukać popularną metodą na „wnuczka”.

Mimo ciągły apeli mundurowych, nadal zdarzają się przypadki, wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Dlatego policjanci tym razem wspólnie z pracownikami ZUS-u, wyszli naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności i zorganizowali spotkanie z seniorami. Podczas wizyty, policjanci przestrzegali oraz instruowali jak nie stać się ofiarą oszustwa.

- reklama -

Oszuści często podszywają się pod pracowników instytucji energetycznych, gazowych czy policjanta. Ostatnia metoda jest najczęściej wykorzystywana – to popularny wnuczek. W tym przypadku oszust dzwoni do swojej ofiary i podaje się za wnuczka swojego rozmówcy, a następnie informuje, że miał wypadek i potrzebna jest mu duża kwota pieniędzy. Nie brakuje też sytuacji, kiedy to przestępcy przychodzą pod nasze drzwi, a pod pretekstem usunięcia awarii wchodzą do naszego domu i okradają z oszczędności – czasem całego życia.

Dzięki takim spotkaniom możemy docierać do coraz to szerszej grupy odbiorców. Pamiętajmy, gdy nie jesteśmy pewnie osoby z która rozmawiamy zawsze możemy powiadomić Policję dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Nie dajmy się oszukać.

publ: /EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here