Policyjna akcja „ZNICZ 2018”

Akcja Znicz 2018 powiat raciborski
Policja poza patrolowaniem ruchu drogowego zapewniła również bezpieczeństwo w obrębie cmentarzy

Wczoraj, 1 listopada, na ulicach powiatu raciborskiego dało się zauważyć wzmożone patrole Policji wspieranej przez Straż Graniczną i Straż Miejską. 

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach łatwo zauważyć wzmożony ruch i większą liczbę kierowców. Raciborscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Miejskiej od wczesnych godzin rannych patrolowali ulice oraz tereny przy cmentarzach. Dzięki corocznej współpracy kierownictwa Straży Granicznej płk SG Adama Jopka i Komendanta Straży Miejskiej w Raciborzu Wiesława Buczyńskiego mieszkańcy Raciborza mogli czuć się bezpiecznie w rejonach nekropolii.

- reklama -

W skali kraju bilans akcji „Znicz 2018” jest niekorzystny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w czwartek 1 listopada doszło do 65 wypadków, w których 83 osoby zostały ranne, a 8 osób straciło życie. To oznacza, że od początku akcji „Znicz”, czyli od środy, w całym kraju doszło do 193 wypadków, w których zginęło 21 osób, a obrażenia odniosło 218 osób – podał komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, zaznaczył jednak, że są to wstępne ustalenia i liczba zdarzeń na drogach oraz ofiar może wzrosnąć.

fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl
oprac. /KaC/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj