Spotkanie z policjantką w Diecezjalnym Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu

0
Pogadanka policyjna w Diecezjalnym Liceum
Mundurowa zajmująca się na co dzień profilaktyką i zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie.

6 listopada uczniowie Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu uczestniczyli w spotkaniu z raciborską policjantką. Mundurowa zajmująca się na co dzień profilaktyką i zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie.

Policjantka uświadamiała również młodzież w temacie bezpieczeństwie w sieci. Słuchacze dowiedzieli się  m.in.  kim jest osoba nieletnia w świetle przepisów, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność prawna nieletnich, na jakich zasadach odpowiada nieletni za popełnione czyny karalne, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie prawa przez młodych ludzi w przyszłości, czy jakie są procedury postępowania z nieletnimi. Aspirant omówiła także z uczniami zjawisko demoralizacji, czym jest i jakie zagrożenia wiążą się z niedostosowaniem społecznym.

- reklama -

Pogadanka policyjna w Diecezjalnym Liceum
Podczas spotkania nie pominięto również katalogu najczęściej popełnianych przestępstw min. na terenie szkół. Aby teorii nie było za dużo i żeby wiedza lepiej utkwiła w pamięci uczniów całość okraszona była przykładami z pracy policjantów.


Nie zabrakło również informacji o bezpieczeństwie w internecie oraz o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem i sprzedażą jak również omówiony został problem dyskryminacji innych osób. Podczas spotkania mundurowa w związku z licznymi pytaniami od słuchaczy omówiła proces rekrutacji kandydatów do Policji.

fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl
oprac. /KaC/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here