Unici z medalami mistrzostw Polski młodzików [ZDJĘCIA]

MKZ Unia Racibórz

Raciborzanie zdobyli cztery medale, a w klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz zajęła drugie miejsce.

Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz zanotowali bardzo udany start na mistrzostwach Polski w stylu klasycznym. Na czempionacie w kategorii młodzików, który odbył się w Janowie Lubelskim w dniach 2-4 listopada, raciborzanie zdobyli cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe, a w klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz zajęła drugie miejsce.

Złoty medal wywalczył Andrea Ratajczak, który okazał się bezkonkurencyjny w limicie wagowym do 75 kg. Srebrny medal zdobył startujący kategorii 35 kg Kajetan Jakubowski. Natomiast brązowe medale wywalczyli: Wojciech Iwanowski (62 kg) i Karol Staniewicz (85 kg). Tuż za podium, na piątej pozycji, zameldował się Szymon Sosnowski (52 kg).

W klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz zajęła drugie miejsce. Wygrał lepszy o dwa punkty PTC Pabianice. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył RCSZ Olimpijczyk Radom.