Wicedyrektor RCK Anna Kokolus o edukacji przez warsztaty [ZDJĘCIA]

0
Anna Kokolus o warsztatach
Wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Anna Kokolus

O warsztatach tanecznych, teatralnych, plastycznych… oraz o pasji do fotografii rozmawiamy z Anną Kokolus – wicedyrektorem Raciborskiego Centrum Kultury

1. Redakcja: Kilka tygodni temu mieliśmy okazję uczestniczyć w I Ogólnopolskim Festiwalu

Teatralnym organizowanym przez RCK, podczas którego obok spektakli odbywały się warsztaty teatralne, które zaowocowały przedstawieniem „Koncert Sentymentalny”. Warsztaty są formą edukacji, jaką RCK podejmuje na co dzień i ten proces edukacyjny wydaje się być najważniejszym wkładem w wychowanie i rozwój zdolności dzieci, młodzieży i dorosłych, jaki podejmują instruktorzy.

Anna Kokolus:

Prowadzimy bardzo wiele zajęć warsztatowych, zarówno w postaci cyklicznych spotkań jak i okazjonalnych akcji. Wiele z nich to wieloletnie działania, jak chociażby teatr Grażyny Tabor. Każdy chcący rozwijać swoje pasje i umiejętności, znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie. Wspomniane warsztaty podczas festiwalu teatralnego prowadziło dwóch wybitnych reżyserów i aktorów Daniel Jacewicz wraz z zespołem z Teatru Brama z Goleniowa oraz Marek Kościółek z Teatru Krzyk z Maszewa. Była to doskonała okazja do szlifowania warsztatu aktorskiego u uznanych artystów.

Każdego dnia w dwóch budynkach prowadzimy zajęcia w formie warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. I cały czas nasz wachlarz zajęć się poszerza. Od tego sezonu ruszyli „Mali Odkrywcy” – ogólnorozwojowe zajęcia artystyczne prowadzone przez Monikę Kubicę-Skabę, instruktorkę grup teatralnych „Małego Miodzia” i „Miodzia”. Po ostatnim spotkaniu całe piętro było zasypane mąką, ryżem i kaszą, w których dzieci radośnie się tarzały. Żartowaliśmy z rodzicami, że pozwalamy robić dzieciom to, czego mamy nie pozwalają w domu na co dzień. Podobnie wyglądają zajęcia Fiku- Miku prowadzone dla dzieci od roku do 3 lat przez Julitę Bożęcką.

Warsztaty teatralno-wokalne
Koncert Sentymentalny

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here