Wzmożone kontrole policji w ramach akcji SMOG

1
Policyjna akcja SMOG

Dziś od rana (14.11) na drogach powiatu jest wzmożona kontrola raciborskiej policji. Mundurowi prowadzą akcję SMOG, której celem jest wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

SMOG to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Stróże prawa za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

- reklama -

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

oprac. /KaC/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. plucha

    Policja wraca to i yanosik znowu będzie niezbędny…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here