Urszula Pater opowiadała w Markowicach o Hiszpanii [ZDJĘCIA]

0
Slajdowisko o Hiszpanii w Markowicach
Slajdowisko o Hiszpanii w Markowicach

Hiszpania – kraj słońca, wina, tapas i porywającego flamenco. Slajdowisko pachnące pomarańczami miało miejsce w bibliotece w Markowicach.

14 listopada w bibliotece w Markowicach odbyło się slajdowisko podróżnicze pt. „Hiszpania po przekątnej: Andaluzja – Madryt – Galicja”.

- reklama -

Raciborzanka Urszula Pater zabrała czytelników w podróż, podkreślając, że Hiszpania to nie tylko kraj pięknej architektury, ale również obłędnej roślinności i bogactwa zapachów. Z pasją opowiadała o muzeach, parkach, pałacu królewskim Palacio Real czy katedrze La Almudena w Madrycie. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiły zdjęcia akweduktu rzymskiego w Segovii czy Plaża Katedr nad Zatoką Biskajską. Uczestnicy zawędrowali do Malagi, A Coruny, Cordoby, Aranjuez, Escorial, Avili, Santiago de Compostela oraz Grenady, bo jak mówi przysłowie hiszpańskie: „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. Oprócz zabytków uczestnicy odwiedzili także sklepy czy targowiska, a nawet mieli okazję skosztować popularnych potraw przyniesionych przez prelegentkę – pysznej szynki Jamón, nugatu migdałowego Turrón de Jijona, ciasteczek Polvorón oraz aromatycznych pomarańczy.

Spotkanie było jednym z działań projektu realizowanego wspólnie z Przedszkolem w Markowicach, w ramach którego dzieci i ich rodzice poznają poszczególne kraje europejskie.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here