Adam Wajda ponownie przewodniczącym Rady Powiatu Raciborskiego

0

W starostwie powiatowym odbyła się dziś pierwsza sesja kadencji 2018-2023. Radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących. Przypomnijmy, że w skład Rady Powiatu Raciborskiego wchodzi 23 rajców.

Sesję rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Polski. Następnie przystąpiono do wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze, każdy z nich złożył także uroczyste ślubowanie. W kolejnych punktach rajcowie wybrali osobę, która będzie przez pięć lat przewodniczyć obradom. W szranki o fotel przewodniczącego stanęli Adam Wajda z Razem dla Ziemi Raciborskiej/PO (zaproponował go Grzegorz Swoboda) oraz Dawid Wacławczyk z PiS/NaM (zgłoszony przez Katarzynę Dutkiewicz). Za Wajdą – w głosowaniu tajnym – opowiedziało się 13 rajców, na Wacławczyka oddano 10 głosów.

- reklama -

O funkcję I wiceprzewodniczącego walczyli Władysław Gumieniak (RdZR/PO) oraz Katarzyna Dutkiewicz (PiS). Wybrano tego pierwszego. Drugim wiceprzewodniczącym został Ryszard Wolny (RdZR/PO), który rywalizował z Tomaszem Kusym (PiS).

/wk/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here