Nowa pracownia plastyczna w Wodzisławskim Centrum Kultury

owa pracownia plastyczna WCK

W WCK powstała nowa pracownia przeznaczona na zajęcia plastyczne i ceramiczne. Została wyposażona w nowe meble, narzędzia do pracy, odnowione zostały też ściany i podłoga.

Zajęcia plastyczne i ceramiczne odbywają się w WCK w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA”. W sezonie 2018/2019 zapisało się na nie niespełna 100 uczestników – grupa była bardzo zróżnicowana, od dzieci w wieku 5 lat, poprzez młodzież, aż po dorosłych. Zajęcia plastyczne i ceramiczne odbywają się codziennie popołudniami, a prowadzi je artystka, pedagog i nauczyciel Karolina Gajewska.

- reklama -

– Cieszę się, że nasze koło plastyki i ceramiki w końcu doczekało się nowej pracowni, wyremontowanej z przychodów placówki. Posiadamy w Wodzisławskim Centrum Kultury największą taką sekcję w mieście – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Zapisy do grup trwają we wrześniu każdego roku. Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość poznania różnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku, poprzez ceramikę, mozaikę, decoupage, soutage, aż po monotypię czy linoryt. Daje to możliwość wszechstronnego rozwoju nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

fot. WCK Wodzisław Śląski
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here