Uczniowie SP18 wzięli udział w EuroWeek [ZDJĘCIA]

Uczniowie mieli szansę rozwijać najbardziej cenione w obecnym czasie kompetencje społeczne, a także poznać kulturę i tradycję różnych krajów.

„EuroWeek – Szkoła Liderów” jest językowym programem edukacyjnym, pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie dorosłych. Dzięki tej inicjatywie w dniach 26-30 października uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu mieli szansę rozwijać najbardziej cenione w obecnym czasie kompetencje społeczne, takie jak: umiejętność przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

- reklama -

Aktywne uczestnictwo w zajęciach pokazało dobitnie, że to pokolenie nie jest w stanie nic ograniczyć – młodzi ludzie są otwarci na cały świat i jego problemy, i świetnie się porozumiewają z rówieśnikami nawet najbardziej egzotycznych kultur. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych, konwersacji i praktycznych ćwiczeń przez międzynarodowych szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Uczestnicy programu porozumiewali się wyłącznie w języku angielskim, poznawali kulturę i tradycję wielu krajów, takich jak Wietnam, Filipiny, Meksyk, Armenia, Dominikana, Kolumbia, Indonezja, Etiopia oraz Indie. Młodzież była zachwycona pobytem w Międzygórzu, miejscu tegorocznych zajęć.

W marcu 2019 roku zaplanowano jeszcze jeden taki wyjazd dla uczniów klas V-VI z SP18 w Raciborzu.

SP18

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj