Uczniowie ZSO nr 1 z Raciborza na sztuce „Sznurowadła” w krakowskiej Cricotece

0
Wycieczka do Krakowa ZSO 1
Uczniowie klas 2B i 2M ZSO nr 1 w Raciborzu

14 listopada uczniowie klas 2B i 2M ZSO nr 1 w Raciborzu odbyli wycieczkę do Krakowa. Tam pod okiem historyka Pana Krystiana Łyczka zwiedzali najciekawsze miejsca i obiekty związane z obchodzoną niedawno rocznicą niepodległości Polski.

Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od spaceru, którego celem było wejście na Kopiec Niepodległości. Po kilkugodzinnym spacerze uczniowie pojechaliśmy na Wawel, aby dowiedzieć się co nieco o jego historii i zobaczyć charakterystyczne przedmioty używane za panowania królów. Później grupa udała się również do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, w której spoczywa działacz niepodległościowy wielki wódz – Józef Piłsudski.

- reklama -

Uczniowie ZSO nr 1 w Krakowie

Uczniowie udali się wreszcie do Teatru Cricoteka na spektakl pt. „Sznurowadła” wyreżyserowany przez absolwenta naszej szkoły Michała Burka wspólnie z jego kolegą Bartłomiejem Basiurą – pisarzem. Po przedstawieniu na uczniów czekała niespodzianka: spotkanie z reżyserami, aktorami i muzykami, którzy opowiedzieli o swojej pasji, przygodzie z aktorstwem oraz o spełnianiu marzeń.

fot. ZSO 1 Racibórz
oprac. /kc/

 

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here