Konkurs literacki raciborskiej biblioteki rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Konkurs Racibórz Prozą Zaczarowany

Piątą edycję, której tematem była miłość, wygrała Czesława Knafel z Bolesławca pracą pt. „…z nich największa jest miłość”.

21 listopada w siedzibie raciborskiej biblioteki odbyło się rozdanie nagród w jubileuszowej, V edycji konkursu literackiego Racibórz Prozą Zaczarowany. Uroczystości towarzyszył koncert zespołu Perspektywa Okolicy.

- reklama -

Organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu i Miasto Racibórz konkurs cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęły 43 prace, a wśród autorów znaleźli się mieszkańcy takich miejscowości jak m.in. Zakrzów, Toruń, Stupsk, Szczecinek, Białystok, Poznań, Suwałki, Warszawa, Bydgoszcz, Opole, Nałęczów, Kraków i Pougny (region Owernia-Rodan-Alpy, Francja). Prace oceniło jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – dyrektor raciborskiej biblioteki, dr Jan Nowak – polonista i Kamila Besz – zwyciężczyni dwóch pierwszych edycji konkursu.

Serca jury zdobyła praca Czesławy Knafel z Bolesławca pt. „…z nich największa jest miłość” – wzruszające studium miłości w obliczu ciężkiej choroby. Drugie miejsce przyznano Dorocie Lizurej z Chełmna za „Belle Epoque Ratibor”, a trzecim miejscem podzielili się Joanna Wtulich –„Przeklęta” i Krzysztof Rejmer „Co ma wisieć…”.

Jury podjęło również decyzję o przyznaniu wyróżnień:
Anna Robak-Reczek – „Joanna Panna wracająca” (Warszawa)
Natalia Chrobak – „Ułomne uczucie” (Orzesze)
Jarosław Jurkowski – „Miłość odnaleziona pod mostem” (Zakrzów)
Daria Bajsarowicz – „A co, jeśli to miłość?” (Racibórz)
Maria Kocot – „Popiół i róże” (Bytom)
Dagmara Szymańska – „Włamywacz na zamku” (Toruń)

Rozdanie nagród uświetnił występ zespołu Perspektywa Okolicy w składzie Daniel Siedlok i Grzegorz Zimałka. Duet rozpoczął występ od zaprezentowania swoich autorskich piosenek, w kolejnej części wieczoru przedstawił publiczności własne interpretacje repertuaru Krzysztofa Cezarego Buszmana.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną udostępnione na stronie www.biblrac.pl w przyszłym tygodniu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here