SP w Pietrowicach świętowała Dzień Kultury Amerykańskiej

0
Dzień Amerykański w Szkole w Pietrowicach

Święto Dziękczynienia ( Thanksgiving Day) to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621 roku. Swój Thanksgiving Day uczniowie  z Pietrowic świętowali 22 listopada.

Według legend pielgrzymi i Indianie podzielili się swoim posiłkiem i zasiedli do jednego stołu. W pietrowickiej szkole niezwykle ważny jest język angielski i kultura krajów anglojęzycznych (większość klas ma cztery lub pięć godzin języka angielskiego w tygodniu), dlatego uczniowie klasy III A gimnazjum zostali poproszeni o przybliżenie tego święta innym. Oprócz przystrojenia klasy na wzór klas amerykańskich upieczono ponad 400 ciasteczek oraz przygotowano prezentacje w języku polskim dla młodszych klas oraz angielskim dla starszych uczniów.

- reklama -

W świętowaniu wzięli również udział uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Krawarza, dla których prezentacja została przetłumaczona na język czeski. Materiały, które posłużyły do przystrojenia klasy oraz produkty zakupione do pieczenia ciasteczek, zostały sfinansowane ze środków programu English Teaching, a wszystkie przygotowania odbywały się podczas zajęć projektowych „Experience, Explore, Enjoy English!”

fot. SP Pietrowice Wielkie
oprac. /kc/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here