W Klubie Łamator odbyły się zajęcia profilaktyczne [ZDJĘCIA]

0
Klub sportowy Łamator
Klub sportowy Łamator

Dzieci dowiedziały się m.in. jak zapobiegać chorobom, jak powinien wyglądać zdrowy sen i na czym polega zdrowe odżywianie.

W miniony wtorek, 20 listopada, w raciborskim klubie brazylijskiego jiu jitsu Łamator ponad 30 najmłodszych zawodników wzięło udział w pierwszych z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych. Odbyły się one w dwóch grupach wiekowych.

- reklama -

Zajęcia prowadziła ratownik medyczny, która tłumaczyła dzieciom, czym jest zdrowie i w jaki sposób zapobiegać chorobom, jak powinien wyglądać zdrowy sen, poranna gimnastyka oraz prawidłowa higiena osobista. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega zdrowe odżywianie na podstawie piramidy zdrowia. Przedstawiona została rola sportu w zdrowym stylu życia oraz zagrożenia chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy. Dzieci bardzo ochoczo i entuzjastycznie podeszły do prowadzonych zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć oraz Miastu Racibórz za wsparcie.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu „Sport, zdrowie, jiu jitsu – wolni od uzależnień.” Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologom społecznym oraz pomocy społecznej.

fot. Łamator
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here