Racibórz z dofinansowaniem na rozbudowę kompostowni

0
Kompostownia w Raciborzu
Kompostownia w Raciborzu

Istniejąca kompostownia odpadów zielonych z obecnej przepustowości 3700 ton na rok zostanie rozbudowana do przepustowości 4 000 ton.

Projekt Miasta Racibórz pod nazwą „Rozwój zakładu odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w mieście Racibórz” uzyskał decyzję o przyznaniu ponad 825 tys. zł unijnego dofinansowania. – Jeszcze 10 dni temu była to wyłącznie pozytywna ocena formalna kolejnego projekt złożonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Dzisiaj mamy już decyzję o tym, że samorząd województwa śląskiego uznał, że przedsięwzięcie zasłużyło na dofinansowanie – informuje Urząd Miasta.

- reklama -

Projekt dotyczy rozbudowy istniejącej kompostowni odpadów zielonych z obecnej przepustowości 3700 ton na rok do przepustowości 4000 ton na rok oraz zmiany lokalizacji istniejących obiektów infrastruktury technicznej. Zmiany pozwalają na zwiększenie powierzchni technologicznej placu kompostowni.

Wartość wydatków kwalifikowalnych określonych we wniosku o dofinansowanie wynosi 971 517,27 zł, natomiast wnioskowane dofinansowanie to aż 85 % kosztów kwalifikowalnych, stanowiących kwotę 825 789,65 zł.

Miasto Racibórz jako jedyne w całym województwie śląskim złożyło wniosek w tym poddziałaniu i uzyskało zewnętrzne finansowanie dla rozbudowy tego elementu infrastruktury komunalnej. Dofinansowanie obejmuje nie tylko wsparcie dla rozbudowy infrastruktury technicznej, ale także przeprowadzenie akcji edukacyjno promocyjnej, która uświadomi mieszkańcom, dlaczego warto segregować odpady.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here