W bibliotece na Ostrogu podsumowano projekt „Integracja dla książki” [ZDJĘCIA]

Miniwarsztaty kulinarne w raciborskiej bibliotece
Miniwarsztaty kulinarne w raciborskiej bibliotece

Rodzice spotkali się z Martą Jas-Baran i Tamarą Chorążyczewską, autorkami książki „U malucha na talerzu”, a dzieci wzięły udział w miniwarsztatach kulinarnych.

Filia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu wspólnie ze stowarzyszeniem wspierającym dzieci autystyczne i ich rodziców „Spektrum” w tym roku realizowała projekt pod nazwą „Integracja dla książki”. W ramach projektu w kwietniu powstał Klub Rodzica – miejsce, w którym rodzice mogli porozmawiać o ważnych dla nich sprawach, poszerzyć swoją wiedzę oraz znaleźć wsparcie i zrozumienie ze strony innych. A przy okazji spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin wspomagających wychowanie dziecka – autorami poradników, psychologami, terapeutami czy autorami książek dla dzieci. W czasie trwania projektu biblioteka gościła m.in. dr Wandę Matras-Mastalerz, Izabelę Michtę, Emilię Góźdź czy Wojciecha Widłaka.

- reklama -

Co niemowlę może pić, a czego nie powinno? Jak rozpoznać, że dziecko jest gotowe na rozszerzenie diety? Jakie produkty są najsilniejszymi alergenami? Na finałowym spotkaniu w bibliotece na Ostrogu autorki poradników „U malucha na talerzu” i „Mniam, mniam, maluch je już sam”, Marta Jas-Baran i Tamara Chorążyczewska, przekazały garść praktycznych porad na temat żywienia niemowląt oraz trochę starszych dzieci w wieku 1-3 lat. Dodatkową atrakcją były warsztaty kulinarne, w trakcie których najmłodsi uczestnicy przygotowali sałatkę owocową.

Projekt „Integracja dla książki” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here