Milion złotych na współpracę Raciborza z Ostrawą-Porubą

0
Spotkanie w sprawie projektu na jarmarki i dni miasta
Spotkanie w sprawie projektu na jarmarki i dni miasta

Racibórz wspólnie z Czechami zorganizuje Jarmark Wielkanocny, Dni Miasta i Jarmark Bożonarodzeniowy.

28 listopada w Urzędzie Miasta Racibórz spotkali się pracownicy raciborskiego i ostrawskiego magistratu w celu omówienia realizacji wspólnego projektu na organizację wydarzeń.

- reklama -

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy Racibórz organizuje wspólnie z Opawą, a w przyszłym roku partnerem będzie Poruba – dzielnica jednego z największych czeskich miast, Ostrawy. Przez dwa lata Racibórz i czeski partner będą wspólnie realizować projekt, którego celem jest organizacja przez dwa lata u nas i u Czechów Jarmarku Wielkanocnego, Dni Miasta oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na zrealizowanie tego przedsięwzięcia miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości przekraczającej kwotę miliona złotych. Wsparcie jest możliwe dzięki wnioskowi złożonemu w programie INTERREG VA Republika Czeska – Polska.

– Realizowany wspólnie projekt to duży krok nie tylko we współpracy po obu stronach granicy, ale także świetna możliwość zapoznania się przez nas z kulturą, zwyczajami i folklorem naszych południowych przyjaciół i spotkania się ostrawian z naszymi tradycjami i twórczością artystyczną. W tym celu podczas Dni Miasta w Raciborzu będzie organizowany Dzień Czeski (w czerwcu), natomiast święto Ostrawy-Poruby będzie okazją do przygotowania Dni Polskich (we wrześniu) – zapowiada UM Racibórz.

Projekt jest nie tylko okazją do spotkania kultur, wymiany doświadczeń samorządowców z pogranicza, ale także integracji młodzieży i seniorów z Raciborza i z Ostrawy. W przyszłym roku wydarzenia będą organizowane na rzecz ludzi młodych, natomiast rok 2020 będzie obfitował w działania poświęcone seniorom.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here