W raciborskim magistracie rozmawiano o problemie bezdomności

Urzędnicy, organizacje społeczne oraz raciborskie służby mundurowe próbowały rozwiązać problem bezdomności w mieście. fot.: policja

W piątkowe południe (30.12) w raciborskim urzędzie miasta odbyło się robocze spotkanie instytucji, które w rozpoczętym już od kilku dni sezonie zimowym zajmują się pomocą osobom bezdomnym. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele Policji, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszeń Przyjaciół Człowieka ,,Tęcza” i ,,Pracownia Przyszłości”. Spotkanie zainicjowała i rozpoczęła Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Racibórz Pani Iwona Trzeciakowska.

Podczas wizyty został omówiony zakres współpracy mundurowych i urzędników w związku z funkcjonującą już od kilku dni na terenie miasta ,,Ogrzewalni”. Wszyscy jednogłośnie oświadczyli, iż ta nowa inicjatywa jest bardzo dobra, gdyż w sezonie zimowym zapewnia ciepły kont osobom bezdomnym, których życie i zdrowie jest zagrożone przez niskie temperatury. Jak oświadczył przedstawiciel Stowarzyszenia ,,Pracownia Przyszłości”, które zajmuję się prowadzeniem ogrzewalni każdy bezdomny, który tam zawita poza ciepłym miejscem może liczyć również na gorący kubek herbaty, kawy, ale także będzie mógł zaopatrzyć się w ciepłe ubranie.

- reklama -

Przypominamy, że co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”.

publ.: /EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here