Mikołajkowa akcja charytatywny studentów PWSZ w raciborskim szpitalu [ZDJĘCIA]

0
mikołajki w szpitalu
Studenci PWSZ w Raciborzu i wolontariusze w mikołajkowej akcji charytatywnej

Akcja została realizowana przez studentów PWSZ w Raciborzu, zrzeszonych w Kole Naukowym Pedagogów oraz Studenckim Kole Naukowym Pedagogiki Empirycznej we współpracy z wolontariuszami SKW „Z sercem na dłoni” ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach wraz z opiekunem mgr. Marcinem Jędorowiczem.

W Instytucie Studiów Edukacyjnych przygotowania do XII charytatywnej akcji mikołajkowej trwały ponad miesiąc. Aby wprowadzić pacjentów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia studenci i wolontariusze przygotowali oprawę muzyczną, stroje, własnoręcznie wykonane upominki oraz kartki z życzeniami. Studenci odwiedzili pacjentów przebywających w dwunastu oddziałach Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu – zarówno tych małych, jak i dorosłych. Najmłodsi, przebywający w oddziale pediatrycznym, otrzymali paczki z zabawkami i słodyczami. Tym nieco starszym chorym podarowano szczery uśmiech, dobre słowo oraz ozdoby świąteczne. Nie zapomniano także o personelu medycznym, lekarzach i pielęgniarkach, którzy zostali obdarowani słodyczami i drobnymi upominkami.

- reklama -

mikołajki w szpitalu

Zdjęcia oddające atmosferę spotkania mikołajkowego zostały wykonane przez studentki Edukacji artystycznej reprezentujące FOTON.

Organizatorzy akcji: Dyrektor ISE dr Gabriela Kryk, mgr Zofia Jędorowicz, mgr Ewa Świerczek, mgr Beata Gawłowska

fot. A. Wojtowicz (PWSZ Racibórz)
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here