
Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking pracodawców, w którym firma Eko-Okna uplasowała się na pierwszym miejscu.
Jest to pierwszy ranking, w którym Dziennik wyróżnił firmy jako pracodawców. – Powstał zainspirowany badaniami atrakcyjności firm na rynku pracy. Jak z nich wynika, Polacy, szukając zatrudnienia, biorą przede wszystkim pod uwagę warunki finansowe, czyli wynagrodzenie i benefity, a także stabilność zatrudnienia. Dużą uwagę przywiązują też do wiarygodności finansowej potencjalnego pracodawcy, która ma wpływ na stabilność zatrudnienia – tłumaczy organizator rankingu, Dziennik „Rzeczpospolita”.
Na pierwszej pozycji rankingu znalazła się właśnie firma Eko-Okna. – Jest nam niezmiernie miło, gdyż każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by stwarzać naszym pracownikom jak najlepsze warunki pracy. Oferujemy dobre wynagrodzenie, szereg benefitów i nieustannie się rozwijamy, co widać nie tylko po rosnącej powierzchni produkcyjnej, ale wprost proporcjonalnie rosnącej do niej liczbie pracowników. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat zwiększyliśmy zatrudnienie o ponad 91 proc. – mówi Barbara Frankowicz, kierownik działu personalnego Eko-Okna S.A.
Jak podkreśla „Rzeczpospolita” tak ogromny wzrost zatrudnienia przyczynił się do szybkiego spadku bezrobocia. – Oczywiście dostrzegamy to na co dzień, gdyż w związku z rozwojem, nieustannie prowadzimy rekrutację. Robimy co możemy, aby ułatwić potencjalnym pracownikom kontakt z nami. Rekrutujemy w przeróżnych miejscowościach tworząc tam stoiska rekrutacyjne. Aktualnie można się z nami spotkać w Odrzańskich Ogrodach w Kędzierzynie-Koźlu, a od nowego roku na kandydatów do pracy będziemy czekać w Jastrzębiu-Zdroju – dodaje Barbara Frankowicz.
Eko-Okna






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)


![Raciborscy Wolontariusze przekazali świąteczne dary potrzebującym [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/pomagajmy-raciborscy-wolontariusze.jpg)
![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/wielkanocna-procesja-konna-raciborz-sudol-2026.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








