Amatorski Ruch Artystyczny ARA kończy rok z 64 nagrodami

ARA amatorki ruch artystyczny (7)
Amatorski Ruch Artystyczny ARA

Zespoły Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” działające w Wodzisławskim Centrum Kultury, zdobyły W 2018 roku kilkadziesiąt złotych, srebrnych i brązowych medali z mistrzostw krajowych i międzynarodowych.

Oprócz tego grupy zdobyły 30 innych nagród poza podium oraz wyróżnień. Wśród najcenniejszych nagród, jakie otrzymały zespoły ARA można wymienić 12 złotych medali, 9 srebrnych i 13 brązowych. Do tego grupy wywalczyły wiele nagród specjalnych, wyróżnień, nominacji i nagród tuż za podium. Wśród nagrodzonych wyróżnić możemy zespoły Miraż Wodzisław Śląski, KTT Spin, Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia i Teatr Tańca Memento. To o 8 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych medali więcej niż w 2017 roku.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dzięki zespołowi Miraż Wodzisławskie Centrum Kultury stanęło na podium Mistrzostw Świata tuż za dwiema formacjami z USA, co stanowi ogromny sukces tancerzy i kadry instruktorskiej.

- reklama -

ARA amatorki ruch artystyczny (5)

– Jestem dumny z zespołów działających w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wszystkie nagrody świadczą o najwyższym poziomie prowadzonych u nas zajęć, profesjonalizmie kadry instruktorskiej oraz ogromnym zaangażowaniu i talencie dzieci i młodzieży. Liczę na to, że przyszły rok przyniesie nam kolejne sukcesy, czego serdecznie życzę każdej grupie – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.
ski w Show Dance w Kleszczowie oraz Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet w Wałbrzychu.

ARA amatorki ruch artystyczny (9)
Najbardziej spektakularnymi nagrodami są: II Wicemistrzostwo Świata dla Mirażu w tańcu jazzowym w Pradze i w Rawie Mazowieckiej, dwa tytuły Mistrza Polski dla Mirażu w stylu show dance, dwa Wicemistrzostwa Polski w tańcu jazzowym dla Mirażu, złoty medal dla Spinu na Międzynarodowym Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2018 oraz wicemistrzostwo Polski PTT Formacji Tanecznych, dwa złote medale dla Teatru Tańca Memento na festiwalu tanecznym w Wolsztynie, złoty medal dla Memento w turnieju w Oświęcimiu oraz pierwsze miejsce dla Memento w Łodzi na zawodach w stylu hip-hop.

ARA amatorki ruch artystyczny (12)

Każdy, kto chciałby dołączyć do zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury może wziąć udział w naborach do grup, które odbywają się co roku we wrześniu. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie internetowej wck.wodzislaw-slaski.pl

/fot. Wodzisławskie Centrum Kultury oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here