Paulina Herzog Młodzieżową Ślązaczką Roku 2018

Paulina Herzog slazaczka roku wyr
Paulina Herzog Młodzieżową Ślązaczką Roku

Paulina Herzog podczas uroczystej Gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odebrała tytuł Młodzieżowej Ślązaczki Roku 2018 z rąk przewodniczącego jury – językoznawcy – prof. Jana Miodka.

Oprócz tytułu dorosłego i młodzieżowego Ślązaka Roku corocznie przyznawany jest tytuł Honorowego Ślązaka Roku. W przeszłości to wyróżnienie otrzymali m.in. Franciszek Pieczka, Gerard Cieśla, prof. Marian Zembala, Wojciech Kilar, prof. Jan Miodek czy abp Damian Zimoń. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu gwarowego jest pani senator Maria Pańczyk.

- reklama -

Paulina Herzog slazaczka roku (1)

Paulina Herzog od lat bierze udział w konkursach gwarowych, wszystko zaczęło się od zaprezentowania swoich umiejętności na X Międzynarodowym Konkursie Gwary Laskiej w Zespole Szkół w Krzanowicach. Paulina świetnie poczuła się na takich spotkaniach, które pielęgnują tradycję i lokalny patriotyzm.

Paulina Herzog slazaczka roku (3)

W tym roku Paulina postanowiła ponownie wziąć udział w XXVIII edycji Konkursu „Po naszymu czyli po śląsku” w Katowicach. Tym razem Paulina przedstawiła autorski monolog, który napisała p. Anida Kaczmar ( dla potrzeb innego konkursu, który odbył się w Raciborzu). Tekst ten wymagał jednak przeróbki na język gwarowy i tego zadania podjęła się sama Paulina, i wspaniała, wielopokoleniowa rodzina.

/fot. krzanowice.pl oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here