PKS Racibórz kontynuuje działalność przewozową na terenie powiatu wodzisławskiego

0
pks powiat wodzislawski
Podpisanie umowy na obsługę komunikacji publicznej na terenie powiatu wodzisławskiego przez PKS Sp. z o.o. w Raciborzu. Fot. powiatwodzislawski.pl

21 grudnia w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisana została umowa na obsługę komunikacji publicznej na terenie Powiatu Wodzisławskiego przez PKS Sp. z o.o. w Raciborzu, w którym większościowy pakiet udziałów posiada Powiat Raciborski.

W imieniu Powiatu Wodzisławskiego umowę podpisali starosta Leszek Bizoń oraz wicestarosta Tadeusz Skatuła, zaś ze strony PKS-u – prezes Damian Knura. W spotkaniu uczestniczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

- reklama -

Obecnie PKS Racibórz wykonuje na zlecenie Powiatu Wodzisławskiego obsługę komunikacji publicznej na dziewięciu liniach, wykonując codziennie ponad 150 kursów i przewożąc ok. 70 tys. osób miesięcznie. Codzienne trasy obsługuje szesnaście autobusów. Od stycznia 2019 r. przewoźnik rozpocznie obsługę powiatowych linii ze zwiększoną liczbą pokonywanych kilometrów do miliona rocznie oraz w poszerzonej, o dodatkową linię, ofercie przewozowej.

Umowa określa również, że od 1 kwietnia 2019 r. co najmniej pięć autobusów będzie musiało spełniać normy paliwowe EURO 6 Steep C, a do 1 kwietnia 2021 wycofane mają zostać pojazdy EURO 2 i 3, czyli autobusy wyprodukowane przed 2006 rokiem.

Umowa zakłada również wprowadzanie dystrybucji biletów za pośrednictwem systemu mobilnego oraz innowacyjnego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej kiedyprzyjedzie.pl.

Świadczenie usług przewozowych finansowane będzie nadal ze środków Powiatu Wodzisławskiego oraz gmin: Gorzyce, Godów i Lubomia, a także po podjęciu stosownych uchwał również przez miasto Wodzisław Śl. Przewiduje się, że na organizację transportu publicznego w 2019 roku samorządy Powiatu Wodzisławskiego przeznaczą 3,4 mln zł.

/powiatraciborski.pl oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here