Konkurs „Energooszczędny dom moich marzeń” rozstrzygnięty

W grudniu został rozstrzygnięty organizowany przez naszą szkołę powiatowy konkursu „Energooszczędny dom moich marzeń” pod patronatem Starosty Raciborskiego.

Celem przedsięwzięcia było propagowanie idei czystego środowiska, kształtowanie świadomości uczniów w zakresie ograniczenia niskiej emisji, rozwijanie kreatywności. Uczniowie z entuzjazmem zaangażowali się w realizację swoich pomysłów. Powstały przestrzenne projekty energooszczędnych domów wykorzystujących odnawialne źródła energii.       

- reklama -

Zwycięzcy konkursu:

Kategoria klasy I – III
I miejsce
Pola Mularska kl. I d
II miejsce
Dawid Zdebik kl. I a
III miejsce
Magdalena Pawlas kl. II a
Igor Czerwński kl. II a

Kategoria klasy IV – VI
I miejsce
Marcyanik Karolina kl. Vc
Hajtko Zuzia kl. Vc
Kuklewicz Anna kl. Vc
II miejsce
Maja Spiczak kl. VIc
III miejsce
Laura Franiczek kl. Vd

Kategoria klasy VII-VIII i gimnazjum

Wyróżnienia
Aleksandra Jabłonka kl. VIIb
Teresa Jasita klasa kl. VII b

Skład komisji konkursowej: Magdalena Koczwara – Referent Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwo Powiatowe w Raciborzu mgr inż. Magdalena Szczyrba – architekt, mgr Marek Biliński – nauczyciel SP 15

Nagrody dla uczestników konkursu przekazało Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Organizacja konkursu to wyraźny znak – koniec tolerancji dla zanieczyszczania środowiska, dla dymiących kominów, w których spala się złej jakości paliwo oraz śmieci.  Nie chcemy, by powietrze, którym oddychamy było przyczyną wielu chorób.  Dlatego w naszej szkole nadal będziemy podejmowali działania mające na celu edukację w zakresie ograniczenie niskiej emisji.

Organizatorzy konkursu: Oliwia Joszko, Sylwia Kiwus

/materiał nadesłany, oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here