Co wydarzyło się w 2018 roku w Raciborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości [ZDJĘCIA]

0

Ostatni dzień roku skłania do podsumowań. Przyjrzyjmy się wydarzeniom, które przez ostatnie 12 miesięcy odbyły się za sprawą Inkubatora Przedsiębiorczości.

Inkubator Przedsiębiorczości 2018 to spotkania z inspirującymi ludźmi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W Raciborzu gościliśmy założycielki prężnych sturtupów: Agnieszkę Maciejowską – współzałożycielkę Evenea.pl, wyróżnioną nagrodą dla najbardziej wpływowej kobiety w Polskich startupach oraz Agę Osytek, która współtworzyła startup Migam i wraz z nim – jako pierwsza osoba z Polski – znalazła się nowojorskim półfinale konkursu Chivas The Venture. O biznesie i nowych technologiach opowiadał też Lech Kaniuk, znany z takich przedsięwzięć jak PizzaPortal.pl, Listonic i iTaxi. Wiele cennych biznesowo, ale też życiowo porad można było wynieść ze spotkania z Bartoszem Nosiadkiem, przedsiębiorcą i deweloperem, którego zawodowa droga zaczynała się w Raciborzu.

- reklama -

Inkubator Przedsiębiorczości 2018 to także bardzo praktyczna wiedza i informacje. To dlatego w tym roku nie mogło zabraknąć spotkań dotyczących wykorzystania nowych technologii w biznesie, pozyskiwania funduszy unijnych oraz RODO, które w połowie roku przerażało niemal wszystkich przedsiębiorców. Jedno ze spotkań dotyczyło troski o wizualną stronę biznesu. Prowadziła je Julia Parzonka, która kilka miesięcy później wygrała trzecią edycję Konkursu na Najlepszy Raciborski Biznesplan. W Inkubatorze mogliśmy poznać także techniki zarządzania sobą w czasie – przybliżył je Tomasz Markowski, psycholog, trener sprzedaży, konsultant biznesowy, menedżer i przedsiębiorca. O tym jak ważna w zabieganym świecie jest umiejętność wyciszenia i skupienia się przekonywała podczas spotkania połączonego z sesją jogi Joanna Dwornik, finalistka Konkursu na Najlepszy Raciborski Biznesplan z 2017 r.

Inkubator Przedsiębiorczości 2018 to także rozwój „miękkich” biznesowych kompetencji: Michał Kucharski – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru i Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości ds. Wiedzy i Społeczności uczył raciborskich przedsiębiorców prezentowania pomysłów biznesowych a Krzysztof Dybiec, który jest Prezesem Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim, koordynatorem Klastra Silesian Technopolis, inicjatorem Forum Biznesowego Forbs, organizatorem klubu Toastmasters i kilku innych inicjatyw opowiadał o tym, dlaczego warto budować sieć kontaktów biznesowych.

Liczby Inkubatora Przedsiębiorczości w roku 2018:
– 4 spotkania w formule Business Meet-up
– 3 spotkania w formule Business Stand-up
– 2 Czwartki w Socila Media
– 1 Finał Inkubatora Przedsiębiorczości
– 2 spotkania w środowisku uczniowskim i akademickim (z Agnieszką Osytek oraz Bartoszem Nosiadkiem)
– 5 Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
– 2 spotkana w Powiatowym Urzędzie Pracy
– 2 spotkanie informacyjne RODO
– 1 spotkanie z Urzędem Skarbowym
– 1 spotkanie z przedstawicielem programu Google Internetowe Rewolucje
– 75 indywidualnych konsultacji biznesowych

Zapraszamy do Inkubatora także w 2019 roku. W styczniu doradcy Inkubatora dyżurują w środy i piątki w godzinach 10:00-15:00.

/Przedsiębiorczy Racibórz, oprac. eu/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here