JSW deklaruje pomoc rodzinom górników, którzy zginęli w Karwinie

0
Jastrzębska Spółka Węglowa zadeklarowała pomoc dla rodzin górników, którzy zginęli w katastrofie górniczej w Karwinie. fot.: wikimedia comons

Jastrzębska Spółka Węglowa wesprze rodziny polskich górników, ofiar tragicznego wypadku w kopalni w Karwinie. Daniel Ozon, prezes JSW zapewnił, że solidarność w branży górniczej to moralny obowiązek i jeden z fundamentów jej istnienia oraz zadeklarował pomoc dla rodzin poszkodowanych górników.

Do tragicznego w skutkach wybuchu metanu w czeskiej kopalni CSM w Stonawie niedaleko Karwiny doszło 20 grudnia 2018 r. Jastrzębska Spółka Węglowa solidaryzuje się z bliskimi ofiar i deklaruje wsparcie dla rodzin górników biorących udział w katastrofie. JSW uruchomi specjalne środki w celu natychmiastowej, doraźnej pomocy rodzinom górników. Spółka deklaruje również długofalowe wsparcie dla rodzin polskich górników, którzy ulegli katastrofie w kopalni CSM. JSW zapewni m.in. zatrudnienie dla wszystkich żon górników poszkodowanych w czeskiej kopalni, które wyrażą wolę pracy w jastrzębskiej spółce.

- reklama -

– To ogromna tragedia dla nas wszystkich. Katastrofie uległo 13 górników, w tym 12 rodaków. To dzielni górnicy – bracia, mężowie i ojcowie. JSW wesprze wszystkie rodziny ofiar wypadku. Nie znajdujemy słów mogących wyrazić współczucie, dlatego konkretnymi działaniami chcemy wspomóc rodziny w radzeniu sobie ze skutkami tego tragicznego wypadku. Solidarność w branży górniczej to moralny obowiązek i jeden z fundamentów jej istnienia – zadeklarował Daniel Ozon, prezes JSW.

JSW za pośrednictwem pracodawców przekazała deklaracje wsparcia żonom górników biorących udział w tragicznym wypadku. Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła dla nich specjalny kontakt mailowy i telefoniczny w celu sprawnego załatwienia wszelkich formalności.

/EmZet/

źródło: jsw

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here