Ferie zimowe z raciborską biblioteką

Ferie z biblioteką
Ferie z biblioteką

W tym roku dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach robotyki Lego, w wycieczce do Astrolabu i Teatru Bagatela czy w nocy z grami bez prądu.

Warsztaty robotyki Lego i konstruowania klocków BOFFIN 750, wycieczki do Astrolabu w Czernicy i Teatru Bagatela w Krakowie, noc z grami bez prądu, bal przebierańców i tematyczne zajęcia w filiach i oddziałach. Raciborska biblioteka, jak co roku, przygotowała bogatą ofertę na zbliżające się ferie zimowe.

- reklama -

Tradycyjnie już biblioteka zaprasza na warsztaty konstruowania i robotyki, które poprowadzą instruktorzy z firmy AKTIN. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję zapoznać się z zagadnieniami z zakresu programowania, kodowania, elektroniki i wiele innych. Młodsi uczestnicy poznają klocki LEGO WEDO, a starsi (powyżej 10 lat) spędzą kreatywnie czas z klockami BOFFIN 750. Kurs odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii. Zapisy przyjmowane są od poniedziałku 14 stycznia w Eurece przy ul. Kasprowicza 12. Koszt kursu wynosi 90 zł.

Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12. Zajęcia: codziennie w godz. 11:00-14:00.

– Kim zostanę, gdy dorosnę? Odwiedź Eurekę – Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży i poznaj tajemnice zawodu dziennikarza, księgarza, kucharza, policjanta, strażaka, pielęgniarki, weterynarza czy… bibliotekarki! Wszystko oczywiście w oparciu o literaturę dostępną w bibliotece i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Nie zabraknie także zajęć plastycznych, ciekawych warsztatów i wycieczek – zachęca biblioteka.

NAZWADATAMIEJSCEINFORMACJE
Warsztaty Robotyki

grupa młodsza 6 do 10 lat pracuje na Lego WeDo

grupa starsza od 10 lat na zestawach firmy BOFFIN 750

 

11-15.02Biblioteka,

Kasprowicza 12

Zgłoszenia przyjmowane od 14 stycznia 2019.
„Kim zostanę, gdy dorosnę?”

Bal na zakończenie ferii

 22.02EUREKA,

Kasprowicza 12

Finałowe spotkanie w ramach Ferii z biblioteką. W programie: bal przebierańców, wesołe konkursy i zabawy, podsumowanie ferii.
Noc z grami bez prądu 22.02Biblioteka,

Kasprowicza 12

Całonocne spotkanie w bibliotece dla młodzieży 13+. W programie m.in. planszówki i karcianki, sesje LARP i RPG, seans filmowy. Zgłoszenia przyjmowane do 20 lutego 2019.

 

Wycieczki dla aktywnych uczestników zajęć

Astrolab – wielozadaniowe obserwatorium astronomiczne w Czernicy (14.02.2019)

Teatr Bagatela w Krakowie – spektakl „Tajemniczy ogród” (20.02.2019)

Zapisy na wycieczki przyjmowane będą w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 w trakcie trwania zajęć.

Filie biblioteczne

NAZWADATAMIEJSCEINFORMACJE
Szlakiem polskich legend20, 21.02Filia nr 5 PłoniaBazyliszek, Lajkonik, Smok Wawelski… Biblioteka na Płoni zaprasza na zajęcia literacko-plastyczne na podstawie wybranych legend z różnych rejonów Polski.
Kosmiczne ferie12, 14, 19, 21.02Filia nr 8Zbuduj rakietę z raciborską biblioteką! Filia przy ul. Żorskiej zaprasza na zajęcia literacko-plastyczne związane z kosmosem.
Nuda nie dla nas – zimowe zabawy

z książką

11, 12, 18, 19, 22.02Filia nr 9 BrzeziePoniedziałek z bajką, wtorek z grami planszowymi a piątek pełen wesołej zabawy. Biblioteka w Brzeziu zaprasza na zajęcia plastyczne, zabawy w teatr Kamishibai, pojedynki planszówkowe, kalambury i oczywiście głośne czytanie.
Warsztaty pachnące aromatem13, 20.02Filia nr 10 MarkowiceCo tu tak pięknie pachnie? Przekonaj się w trakcie warsztatów plastycznych na pogodę i niepogodę w bibliotece w Markowicach!

 

oprac. /kp/
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here