Groził nożem przechodniom i próbował dźgnąć funkcjonariusza! [ZDJĘCIA]

Mężczyzna groził nożem przechodniom, próbował uciekać przed funkcjonariuszami.

Mężczyzna podejrzany o to, że 9 stycznia 2019 roku w Głubczycach biegając z nożem po ulicach miasta, groził przechodnią pozbawieniem życia. 43-latek został zatrzymany przez policjantów. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

9 stycznia, wieczorem ok. godz. 21:00, policjanci z głubczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał biegać po ulicach miasta i grozić nożem przechodnią. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował patrole.

- reklama -

Już po chwili funkcjonariusze na jednej z ulic miasta zauważyli wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Na widok policjantów 43-latek zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg za podejrzanym. Już po chwili dogonili uciekającego mężczyznę, który w momencie zbliżania się policjantów wyciągnął nóż w ich kierunku i chciał zaatakować jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna nie reagował na polecenia do zachowania zgodnego z prawem, w związku z tym mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego. Już po chwili mężczyzna był obezwładniony, a następnie został przewieziony do komendy.

43-latek po przebadaniu przez lekarza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Od podejrzanego również została pobrana krew, ponieważ podejrzewa się, że mężczyzna mógł być pod działaniem środków odurzających.

Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do winy. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz groźby karalne zatrzymanemu mężczyźnie, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

pul.:/EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here