Policyjna akcja „SMOG” na raciborskich drogach

1
Na drogach trwa policyjna akcja "SMOG"

Dziś raciborska drogówka prowadzi działania pod nazwą ,,SMOG”. Są to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane będą na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Od porannych godzin na terenie całego kraju policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. W działaniach uczestniczą także policjanci z raciborskiej drogówki. Stróże prawa za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

- reklama -

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

publ.:/ EmZet/
#KPP Racibórz

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A to wredniaki, palić plastikami w piecu i to podczas jazdy samochodem. Panowie nie w tym miejscu szukacie smogu. Przejdzcie się po raciborskich ulicach, szczególnie tam gdzie są kamienice i domki jednorodzinne.
    Polecam dobrą latarkę bo impreza zaczyna się po zmroku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here