Zawalcz o puchar Wójta Gminy Nędza w tenisie stołowym

0
W Nędzy odbędą się zawody w tenisie stołowym o puchar wójta gminy.

Przy stole i z rakietką w ręce naprawdę można się spocić! – uśmiecha się organizator Sylwester Bobrzik, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nędzy. Faktycznie tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników energicznych ruchów i reakcji.

Podobno jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Często nazywany ping-pongiem (od charakterystycznego dźwięku odbijanej piłeczki) znany jest prawie każdemu z lekcji wf-u czy osiedlowej świetlicy.

- reklama -

Potwierdza to frekwencja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Nędza organizowanego od wielu lat przez szkołę w Nędzy. Co roku w styczniu o tytuł najlepszego zawodnika walczy tu z rakietką w ręku około setka uczestników z całego regionu.

Impreza odbędzie się 26 stycznia o godz 9:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy przy ul. Jana Pawła II 41a.

Warto grać w ping-ponga. Bo poprawia koordynację ruchową, buduje świadomość własnego ciała, a nawet pomaga w rozwijaniu inteligencji. Neurofizjolodzy twierdzą, że jest to dyscyplina sportu, która znacząco wpływa na rozwój mózgu. A to dzięki temu, że pomaga skoordynować pracę dłoni ze zmysłem wzroku. Zalety tej dyscypliny są widoczne zarówno na poziome amatorskim, jak i zawodowym. Zwiększa wytrzymałość, poprawia zwinność i koordynację.

Mecze tenisa stołowego mogą rozgrywać całe rodziny. Jest to więc wspaniały sposób na spędzenie udanego popołudnia z najbliższymi.

publ.:/EmZet/
#UG Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here