Spektakl „Kłamstwo” w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0
Spektakl
Spektakl "Kłamstwo"

Spektakl „Kłamstwo” w Raciborskim Centrum Kultury, obchody 660. rocznicy śmierci Eufemii Raciborskiej w Muzeum w Raciborzu, VII Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej czy „Kolędnicy” Teatru Tetraedr w DK Strzecha – sprawdź, co jeszcze odbędzie się w najbliższych dniach.

19 stycznia o godz. 19:15 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl „Kłamstwo”. Wystąpią: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska.

- reklama -

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium właśnie… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg, zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas spektaklu „Kłamstwo”.

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Bilety na wydarzenie w cenach: 60 i 85 zł do nabycia w kasach RCK, w Internecie na portalach: biletyna.pl, kupbilecik.pl i abilet.pl oraz na stronie organizatora (www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY).

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here