Spotkanie kolędowe w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach

0
Spotkanie kolędowe w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach
Spotkanie kolędowe w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach

Dla pensjonariuszy wystąpił chór Cecylia z repertuarem kolęd i pastorałek w językach polskim, niemieckim i czeskim.

14 stycznia chór Cecylia z Krzanowic gościł w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach. Spotkanie z pensjonariuszami zakładu od kilku lat należy do harmonogramu działalności chóru. Jest to ważne wydarzenie zarówno dla chórzystów, jak i pensjonariuszy. Mieszkańcy zakładu od rana przygotowywani byli do niecodziennego przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekali na występ w swoich wózkach inwalidzkich na korytarzach. Chór dwukrotnie wystąpił ze swoim repertuarem – dla każdego piętra osobno.

- reklama -

Koncert pozwolił nadal trwać w świątecznej atmosferze, a cały zakład rozbrzmiewał pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek. Można było je usłyszeć w językach polskim, niemieckim i czeskim. Czynnie w spotkaniu uczestniczyli nie tylko chórzyści, ale także pensjonariusze i personel. Wykonywali oni bowiem wspólnie z chórzystami popularne kolędy przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu.

– Na zakończenie koncertu publiczność wraz z chórem zaśpiewała kolędę „Cicha noc”. Wszyscy z ochotą zabrali się do śpiewania, było wzruszająco i uroczyście, ale to już taki kolędy czas i czar Świąt Bożego Narodzenia. Miło było usłyszeć słowa podziękowań i zaproszenie na następne spotkanie, nie tylko kolędowe – relacjonuje kierująca chórem Kornelia Pawliczek-Błońska.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here