Wojciech Kałuża chce naprawiać jastrzębski szpital [ZDJĘCIA]

Wojciech Kałuża chce pomóc w uzdrowieniu jastrzębskiego szpitala.

Marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża spotkali się z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Celem wizyty była rozmowa o bieżących problemach i wyzwaniach stojących przed szpitalem w Jastrzębiu Zdroju.

„Jako marszałek województwa zamierzam być w miejscach ważnych z punktu widzenia regionu, poznać te placówki, ich problemy, porozmawiać z pracownikami i dyrekcją. Służba zdrowia jest dla nas ważnym elementem funkcjonowania województwa, chcemy właściwie wykorzystać potężne środki z NFZ i wesprzeć je środkami własnymi. Chcemy porozmawiać z dyrektorem na temat potrzeb i wyzwań, zobaczyć, jak funkcjonuje szpital, bo zależy nam na tym, żeby funkcjonował z korzyścią dla pacjentów” – tłumaczył cel wizyty marszałek Jakub Chełstowski.

- reklama -

Od 3 stycznia br. pełniącym obowiązki dyrektora placówki jest Robert Rychel, który podkreśla, że największym wyzwaniem stojącym przed szpitalem jest uruchomienie Oddziału Pediatrycznego.

„Usilnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Jestem optymistą i mam nadzieję, że niedługo będę miał dobre wieści dla mieszkańców. Dla mnie to sprawa priorytetowa, mamy kadrę i jestem umówiony z dyrektorem katowickiego NFZ w tej sprawie. Staram się rozwiązywać bieżące problemy i gasić ogniska zapalne, udało mi się zatrzymać odejście lekarzy, którzy wycofali złożone wypowiedzenia, za co jeszcze raz im dziękuję” – mówił Robert Rychel pełniący obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

W spotkaniu, obok przedstawicieli władz regionu i dyrektora placówki, uczestniczył poseł RP Grzegorz Matusiak.

/EmZet/
#UW
Foto: BP Witold Trólka

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here