Piotr Stelmach i Leszek Biolik o Grzegorzu Ciechowskim w raciborskiej bibliotece

0
Piotr Stelmach
Piotr Stelmach

Dziennikarz PR3 i basista zespołu Republika mówili w bibliotece o Grzegorzu Ciechowskim, a także o procesie powstawania książki „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”.

23 stycznia na pierwszym spotkaniu w raciborskiej bibliotece w tym roku gościli: dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia Piotr Stelmach i muzyk zespołu Republika Leszek Biolik.

- reklama -

Piotr Stelmach to dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia, gdzie prowadzi znane audycje m.in.: Myśliwiecka 3/5/7, Polski Top Wszech Czasów, Akademia rozrywki, Muzyczna poczta UKF oraz Program alternatywny. Był współorganizatorem festiwalu Off Festival oraz serii koncertów Męskie Granie. W czerwcu 2018 roku ukazała się jego pierwsza książka – „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”. Leszek Biolik znany jest przede wszystkim ze współpracy z ostatnim składem zespołu Republika, z którym nagrał m.in. album „Siódma pieczęć”. Związany muzycznie m.in. z zespołami Wilki, Maanam czy T.Love.

Spotkanie było połączone z promocją książki „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”, w której redaktor radiowej Trójki prowadzi swoją opowieść od 2001 roku – od wiadomości o nagłej śmierci Ciechowskiego, cofa się do kolejnych etapów kariery i życia osobistego artysty, aż po dzień narodzin. Goście opowiedzieli licznie zgromadzonej publiczności o procesie powstawania książki, a także o samym wokaliście Republiki.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here