Twój e-PIT, czyli jak fiskus rozliczy podatników

Urząd Skarbowy organizuje spotkanie dla osób niepełnosprawnych

Uruchomiona w tym roku usługa ma usprawnić proces składania rocznych zeznań podatkowych i wyeliminować błędy popełniane przez podatników.

W ciągu ostatnich lat zdążyliśmy się już przyzwyczaić do corocznego wypełniania i składania zeznań podatkowych. Obowiązek ten spędzał wielu podatnikom sen z oczu, a z tyłu głowy pozostawało widmo popełnienia kosztownego błędu. Urzędy skarbowe bowiem co do zasady nie wybaczają potknięć, a wprost przeciwnie – skrupulatnie je wyliczają.

- reklama -

Ministerstwo Finansów uruchomiło nową usługę „Twój e-PIT”. – Dzięki niej podatnik nie będzie zobowiązany do samodzielnego wypełniania swojego zeznania podatkowego. Deklarację przygotuje w jego imieniu Krajowa Administracja Skarbowa na podstawie przesłanych do urzędów skarbowych przez płatników informacji PIT-11 oraz PIT-8C – informuje w komunikacie KAS w Katowicach.

Resort finansów ogłosił sukces, ponieważ nowe rozwiązanie umożliwi blisko połowie podatników figurującym jako osoby fizyczne zakończyć coroczne rozliczenie za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Jak się okazuje, usługa będzie dostępna od 15 lutego.

Na czym ma polegać nowa metoda? Szczegóły wyjaśniamy na portalu www.plusydlabiznesu.pl.

/tekst: wk, fot. pixabay.com/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here