W raciborskiej bibliotece wystartował nowy Fantastyczny Klub Książki [ZDJĘCIA]

0

W sobotę 26 stycznia czytelnicy raciborskiej biblioteki wyruszyli na wyprawę „Autostopem przez galaktykę”! A wszystko za sprawą inauguracyjnego spotkania Fantastycznego Klubu Książki.

Uczestnicy spotkania podzielili się wrażeniami z lektury, porozmawiali o ulubionych bohaterach i czytali na głos najlepsze ich zdaniem fragmenty – w tym vogońską poezję czy przemyślenia spadającego kaszalota.

- reklama -

Nie zabrakło również dyskusji na temat inspiracji Douglasa Adamsa i jego przytyków do społeczeństwa, kultury czy instytucji publicznych. Przede wszystkim jednak omówiono wagę ręczników, jako najprzydatniejszej rzeczy w kosmosie oraz główną myśl książki: czasem warto zająć się czymś pożytecznym, zamiast na siłę szukać odpowiedzi, których nie jesteśmy w stanie poznać.

– Kolejne spotkanie Klubu dopiero w marcu, ale daje to czytelnikom czas na nieco dłuższą lekturę — rozmawiać bowiem będziemy o „Amerykańskich Bogach” Neila Gaimana! Choć jest naprawdę wielostronicowa, powieść tę czyta się jednym tchem – informuje Beniamin Schroeder z MiPBP w Raciborzu, koordynator spotkań.

/MiPBP, oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here