Barwinok z Ukrainy wystąpił przy pełnej sali RCK [ZDJĘCIA]

0
Barwinok
Barwinok

Najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie gościł w Raciborzu po raz drugi.

6 lutego przy pełnej sali Raciborskiego Centrum Kultury wystąpił Barwinok, zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy. Była to druga wizyta grupy w Raciborzu. Ukraińcy ponownie przyjechali na zaproszenie szefowej Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło Aldony Krupy-Gawron. Poprzednio gościli w Raciborzu w czerwcu 2018 r. podczas festiwalu „Śląsk – Kraina Wielu Kultur”. Wywołali wówczas ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i stąd też ponowny ich przyjazd na ziemię raciborską.

- reklama -

Barwinok to najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie, nagradzany wielokrotnie poza granicami kraju. Ich występy są cenione nie tylko na Ukrainie i w Polsce, ale także w całej Europie. Fantastyczne układy taneczne i niesamowita sprawność młodych tancerzy przeradzają się w niezwykłe widowisko. Młodzi Ukraińcy nie tylko świetnie tańczą, ale też śpiewają. W swoim repertuarze mają także polskie pieśni. Swoje występy urozmaicają także grą na bębnach. Momentami na scenie pojawia się aż 60 tancerzy.

Tancerze z zespołu Raciborzanie należącego do SKZR Źródło dwukrotnie brali udział w festiwalu organizowanym przez Barwinok. Przyjaźń polsko-ukraińska między tymi zespołami nawiązała się w 2016 r. podczas festiwalu w rumuńskim Jassy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here