Nielegalne anaboliki warte ponad 670 tysięcy złotych zabezpieczone przez ŚLOSG

0
anaboliki śląski oddział straży granicznej
Znalezione sterydy anaboliczne w postaci ampułek, kapsułek i tabletek.

Do ujawnienia 122 tysięcy sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych doszło 5 lutego w Cieszynie podczas rutynowej kontroli prowadzonej przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Ich właścicielem okazał się 44 – letni obywatel Słowacji.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej ujawnili anaboliki w samochodzie na słowackich numerach rejestracyjnych. W pojeździe znaleziono pięć dużych toreb, w których znajdowały się sterydów anabolicznych w postaci ampułek, kapsułek i tabletek.

- reklama -

44 – letni obywatel Słowacji, który przewoził anaboliki, został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo, jak w przypadku niektórych ujawnionych sterydów, jest na terenie Polski zabroniony.

anaboliki slaski oddzial strazy granicznej (2)

Zatrzymanemu Słowakowi za popełnienie przestępstwa przewidzianego w art.124 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W ramach wszczętego w tej sprawie dochodzenia funkcjonariusze Straży Granicznej będą wyjaśniać źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików. Przedmiotem wszczętego postępowania karnego będzie również ustalenie potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

anaboliki śląski oddział straży granicznej

 

/fot. ŚLOSG w Raciborzu oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here