Babski comber w retro stylu w Łubowicach [ZDJĘCIA]

0
Ponad setka kobiet bawiła się w Łubowicach na "babskiej" zabawie

W sobotę 9 lutego 2019r., w łubowickim Centrum Eichendorffa, panie z Rady Rodziców szkoły w Brzeźnicy, przygotowały ”Babski Comber w stylu PRL”. Ponad setka kobiet bawiła się w rytm muzyki retro przy mielonych, smalcu i kiszonych ogórkach.

Często na rodzinnych imprezach słyszy się opowiadania jak to się żyło w PRL. Każdy narzeka jakie to były ciężkie czasy, a jednak wspomina je z sentymentem.
Z tej niezaznanej tęsknoty na PRL, Panie z Rady Rodziców szkoły w Brzeźnicy przygotowały ”Babski Comber w stylu PRL”. Odbył się w sobotę 9 lutego 2019 w Centrum Eichendorffa w Łubowicach. Pomimo wielu obaw impreza udała się znakomicie. Każda zaproszona spisała się na medal. Panie były w strojach adekwatnych do czasów epoki. Było kolorowo, wyraziście i kwieciście. Organizatorki zadbały o to, aby lokal należycie się prezentował. Pamiątek z czasów PRL było mnóstwo. Były przedmioty codziennego użytku, w słoiczkach na stołach goździki, na ścianach PRL-owskie plakaty. Na przyjęciu w stylu PRL-u koniecznie musiały się pojawić typowe dla tych czasów potrawy! Na stole zagościły kiszone ogórki, smalec, mielone. Imprezę oprawiła odpowiednia muzyka: była nieśmiertelna Marylka, Boney M, Abba. Wizytówki przypominały słynne PRL-owskie kartki. Wspaniałe dekoracje i niezrównane stroje nie zastąpią dobrego humoru, a tego żadnej z Pań nie brakowało.
Absurdowi tamtych dni nie oprze się nikt! Magia wspomnień, swobodna i radosna atmosfera oraz odrobina nostalgii sprawiły, że te chwile zapiszą się w pamięci uczestniczek, co potwierdzają zdjęcia.

- reklama -

publ.: EmZet

UG Rudnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here