
11 lutego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu odwiedzili bibliotekę, w której opowiedzieli najmłodszym o swojej pracy.
„Poradnik Zawodowy dla Najmłodszych” to hasło tegorocznych ferii w bibliotece. Pierwszego dnia w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie ze strażakami, którzy opowiedzieli o tym, czym zajmują się na co dzień czy jak wygląda ich życie w remizie. Następnie przeprowadzono warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Największą atrakcją dla dzieci były wozy strażackie, możliwość przymierzenia stroju i hełmu strażackiego oraz gaszenie wodą „pożaru”.
Zajęcia zakończył się quizem z wiedzy o straży pożarnej. Zorganizowano także zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały laurki z podziękowaniem dla strażaków.
/fot. biblrac.pl oprac. c/




![„Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi [ZDJĘCIA] „Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/beata-pawel-pomykalscy.jpg)
![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








