Cobex Polska zainwestuje 175 mln zł w rozbudowę zakładu w Raciborzu

0

Dawniej ZEW oraz SGL Carbon, a dziś Cobex Polska planuje rozbudowę raciborskiego zakładu. Koszt inwestycji ma wynieść nawet 175 mln zł. 

Cobex Polska to firma z niemieckim kapitałem, która zajmuje się produkcją elektrod, bloków grafitowych i węglowych. Spółka ma zamiar zainwestować w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Inwestor przeznaczy 175 mln zł w rozbudowę zakładu w Racibórz i wdrożenie do produkcji nowych produktów: elektrod węglowych grafityzowanych o dużych średnicach, katod grafityzowanych oraz katod „Ready to Use”. W ramach inwestycji powstanie nowy budynek produkcyjny, a przedsiębiorca zreorganizuje infrastrukturę produkcyjno – magazynową, zakupi i zainstaluje nowe piece oporowe, systemy transportowe oraz instalacje przygotowania materiału wsadowego – wyjaśnia prezes KSSE, dr Janusz Michałek.

- reklama -

Jak dodaje, Cobex Polska, do końca przyszłego roku, zatrudni co najmniej 24 pracowników i utrzyma zatrudnienie na poziomie blisko 350 osób. – Nowa reinwestycja firmy Cobex Polska dowodzi, że przedsiębiorcy dobrze czują się w naszym regionie, i wiedzą, że współpracując z nami mogą dynamicznie się rozwijać. Dzięki temu tworzą nowe miejsca pracy w regionie, a unowocześniając swoje zakłady włączają się także w działania na rzecz ochrony środowiska – ocenia.

/oprac.eu, fot. archiwum portalu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here