Edyta Geppert – dama w czerni wystąpiła w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0

Od trzydziestu lat zachwyca. Odkąd pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w latach osiemdziesiątych kojarzona jest z poezją śpiewaną, monodramem scenicznym i czarnym ubiorem.

Stworzyła własny, niepowtarzalny styl, który nie posiada odpowiednika wśród artystów tego gatunku. Śpiewając opowiada poruszające historie, często nawiązujące do własnego życia.

- reklama -

 

 

Jak czytamy na autorskiej stronie artystki, „z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a wśród kompozytorów m.in.: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania kontrastowych nastrojów – piosenki liryczne są zderzane z dramatycznymi, a dramatyczne – z zabawnymi, tzw. kabaretowymi reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku, Mariana Hemara. Ten recital to niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich dostarczają publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści…”

W Raciborskim Centrum Kultury Edyta Geppert wystąpiła (23 lutego) z repertuarem głównie znanych utworów, które przez lata przyciągają wiernych fanów. I tym razem, pomimo dość wysokich cen biletów, sala koncertowa była niemal pełna.

Ireneusz Burek

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here