Pięciu nagrodzonych podczas XIV Gali Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich [ZDJĘCIA]

0

Eko-Okna, Ilona oraz Marek Marcinkowie, restauracja „Trzy maki” Weroniki Rymy, Daniel Krybus Music oraz Brunon Stojer – to piątka wyróżnionych w tegorocznej, XIV Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się tradycyjnie już w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich.

O oprawę muzyczną gali zadbała Mix Orchestra, a na scenie pojawili się tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Uroczystość poprowadzili Sylwia Mróz oraz Piotr Bajak, który wystąpił w dwóch rolach – konferansjera, a także przewodniczącego Rady Gminy Pietrowice Wielkie, wręczającego – wspólnie z wójtem Pietrowic Wielkich Andrzejem Wawrzynkiem, starostą powiatu raciborskiego Grzegorzem Swobodą czy też przewodniczącym Rady Powiatu Raciborskiego Adamem Wajdą – statuetki w poszczególnych kategoriach.

- reklama -

A tych było pięć, w tym nowa – działalność społeczna. Wójt Wawrzynek na wstępie gratulował lokalnym przedsiębiorcom sukcesów i dziękował, podkreślając, że rozwój ich firm przekłada się na rozwój całej gminy. Jak podkreślił, coroczna gala jest okazją do podsumowań, a także zwieńczenia trudów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Nagrodę w kategorii „Nowy inwestor/inwestycja” otrzymała firma Eko-Okna, którą na gali reprezentował prezes zarządu Adam Wajda, a także członkinie zarządu Teresa Czerwińska i Bronisława Harnyś. Wyróżnienie przyznano za oddaną w ostatnim czasie do użytku halę magazynową wyrobów gotowych.

Statuetka w kategorii o nazwie „Prężne gospodarstwo” trafiła w ręce małżeństwa Ilony i Marka Marcinków, którzy już dwie dekady prowadzą swoje gospodarstwo w Lekartowie. Choć praca nie należy do najłatwiejszych, nie wyobrażają sobie innej. Specjalizują się w uprawie buraków, kukurydzy czy rzepaku.

„Solidny produkt/usługa” to w tym roku restauracja „Trzy maki” Weroniki Rymy. Znajduje się ona w Makowie, stąd właśnie nazwa. Można zjeść tam najlepsze potrawy śląskie w okolicy.

W kategorii „Młoda firma” wygrała działalność: Daniel Krybus Music, zajmująca się oprawą muzyczną przeróżnych uroczystości. Dodatkową nagrodę – za działalność społeczną – otrzymał Brunon Stojer. Z wykształcenia jest matematykiem, z pasji historykiem i autorem wielu publikacji.

/kw/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here