Prezydent chce rozbudować miejską bazę sportową. Zacznie od boiska przy Srebrnej?

0

200 tysięcy złotych – to kwota, jaką miasto chce przeznaczyć dla Ośrodka Sportu i Rekreacji na przygotowanie dokumentacji technicznej obiektów sportowych. Na liście priorytetowych inwestycji w tym obszarze znalazło się boisko przy ulicy Srebrnej na Płoni, na którym do niedawna grała Unia Racibórz.

Władze miasta chciałaby spełnić starą już obietnicę budowy wielofunkcyjnego boiska. Dawniej miało powstać przy Zamkowej. Lata jednak mijały, piłkarze domagali się obiektu z prawdziwego zdarzenia, na nic jednak zdało się lobbowanie w raciborskim magistracie. Pomysł trafił do szuflady i nikt nie wierzył, że znów odżyje.

- reklama -

Obecny gospodarz miasta nie wyklucza utworzenia tego typu boiska na stadionie przy Srebrnej, gdzie do czasu przeprowadzki na Zamkową grała Unia Racibórz. Historyczny obiekt sportowy miasta mógłby zyskać drugie życie. Potrzebne jednak pieniądze i pewność, że teren jest wystarczająco duży. Dariusz Polowy ma bowiem co do tego wątpliwości, dlatego zlecił dokładne pomiary geodetom.

Na ostatnim posiedzeniu miejskiej komisji oświaty, kultury i sportu zdradził, że raciborskie kluby zgodziły się na tę lokalizację. Jeśli jednak obszar okaże się za mały, prezydent jest otwarty na poszukiwanie innego miejsca. Najważniejsze, aby boisko powstały, a wszystkie kluby były zadowolone z efektu końcowego.

/foto: KP, tekst: eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here